Svarstant, ar įrengimų automatizavimas iš tiesų reikalingas, galima pateikti pavyzdį iš mechaninio apdirbimo pramonės. Čia CNC mechaninio metalo apdirbimo įmonės susiduria su tokiais sunkumais, kaip kvalifikuotų įrengimų operatorių trūkumas darbo rinkoje. Dėl nepastovios darbo jėgos ar tiesiog reikiamos kompetencijos stokos, operatorių paieškos dažnai užsitęsia, darydamos neigiamą įtaką visam darbo procesui. Šią problemą padeda išspręsti įrengimų automatizavimas bei robotizuotos darbo vietos, kur nenutrūkstamai dirbantys CNC įrengimai ne tik pakeičia operatoriaus rankų darbą, tačiau taip pat yra saugesnis sprendimas darbuotojų atžvilgiu.
Mechaninio apdirbimo pramonėje, įrengimų automatizavimas užpildo esamas spragas, susijusias su reikiamu kvalifikacijos, kompetencijos ir darbo jėgos stygiumi.
Kitas svarbus aspektas – pasaulinė COVID-19 situacija. Būtent šie sprendimai leidžia įmonei ne tik dirbti visu pajėgumu, tačiau ir eliminuoti šios pandemijos sukeltus padarinius.
Nors įrengimų, skirtų nedidelės apimties gamybai, automatizavimas ir robotizacija žengia dar tik pirmuosius žingsnius mechaninio metalo apdirbimo sektoriuje, tačiau jau dabar yra aišku, jog tai itin progresyvus ir pažangus kelias. Vis dažniau pastebima, jog tos mechaninio apdirbimo įmonės, kurios automatizuoja darbo procesus, vykdo spartesnę plėtrą.